Japoniškų automobilių klubas - Acura, Daihatsu, Honda, Infiniti, Isuzu, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota

Degalų kainos artėja prie 100 dolerių už barelį

Net drąsiausi analitikai pranašauja, kad degalų kainos labai smarkiai kilti neturėtų ir šiais metais jos nepasieks 150 dol. už barelį. Pasak jų, pasaulio ekonomikai tai būtų labai skaudus smūgis, taigi bus imtasi visų priemonių to išvengti.

2011 metais degalų kainos turėtų kilti apie 8 proc.Analitikai priduria, kad 2008 metų situacija nepasikartos, nes šiuo metu naftos talpyklose, perdirbimo gamyklose kiekis yra didelis, o OPEC kontroliuojamuose gręžiniuose vyrauja ramybė – ši organizacija gali padidinti naftos išgavimą kada panorėjusi ir taip sumažinti jos kainą didmeninėje rinkoje.

Tikimasi, kad per 2011 metus naftos kaina kils apie aštuonis procentus. Šie duomenys remiasi „Reuters“ surengta apklausa.

„OPEC jokiu būdu neturi intereso kišti pagalius į atsigaunančios pasaulio ekonomikos ratus, taigi jie stengsis kainą palaikyti apie 100 JAV dol. už barelį“, – pasakoja naftos kainų ekspertas iš „Macquarie“.

Atsigaunant pasaulio ekonomikoms, specialistai prognozuoja, kad šiais metais naftos suvartojimas bus rekordinis, pralenksiantis 2007 metus.

Jums patinka šis? Spauskite patinka.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

  1. Azija seka i paskos naftos kaina nelinkusi kristiEsant pakankamai optimistin ms nuotaikoms iandien reik mingus kilimus bando atkartoti ir Azijos rinkos. Naftos kaina stabiliai laikosi ties 91 6 JAV doleri u barel lygiu ir tr ksta labai nedaug jog juodojo aukso vert pasiekt 27 m nesi auk tumas. Did jan ios JAV gamybos apimtys ir alta iema tik dar labiau padidina sp liojimus jog JAV naftos atsargos stabiliai ma ja.