Japoniškų automobilių klubas - Acura, Daihatsu, Honda, Infiniti, Isuzu, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota

Orų prognozė

2016-09-05

Mums, gyvenantiems pakankamai vėsaus klimato zonoje, greičiausiai, pavydu žinoti, kad esama šalių, kuriose žiemomis niekada neiškrenta sniego ir gal net beveik niekada dienoje nedingsta saulė. Tačiau kad ir kaip viliotų šilti ir saulėti kraštai, tenka pripažinti: oro kaita ir skirtumai mums dovanoja nuostabią įvairovę, ir ja belieka džiaugtis bei grožėtis. O tikslios orų prognozės padeda dar labiau susigaudyti orų pasikeitimuose, susidėllioti planus ir išvengti nemalonių netikėtumų.

Orų prognozės šiandien daugelyje šalių yra tikrai tikslios ir išsamios. Sinoptikai mums pateikia jau išanalizuotą ir susistemintą informaciją, kurią be vargo suprantame ir kuria galime pasitikėti. Žinoma, tikrai esama šalių, kuriose klimato ir oro sąlygų pokyčiai apskritai retai kada kardinaliai keičiasi, taigi ten galbūt ir poreikis orų prognozių yra nedidelis. O štai mums, dažnai stebintiems oro sąlygų pokyčius ir kartais tikrai stebinančią temperatūrų kaitą, orų prognozės tikrai ir reikalingos, ir naudingos. Ir kuo jos tikslesnės, žinoma, tuo geriau. Tačiau, aišku, įspėti gamtą, šiandien jau paveiktą mūsų civilizacijos, nėra taip lengva. Todėl kartais net ir pačios tiksliausios orų prognozės suklysta ir pateikia anaiptol ne pačią tiksliausią informaciją apie mūsų laukiančius orus. Žinoma, svarbu ir tai, kur tokios informacijos ieškome. Televizija, internetas, spauda – tai patys populiariausi šaltiniai, iš kurių galime sužinoti apie būsimus orus. Vis tik turbūt spaudoje galime tikėtis rasti daugiausia netikslumų – tokiuose leidiniuose nėra galimybės atnaujinti informaciją kas kažkiek laiko, nėra galimybės keisti informaciją, todėl tokioje spaudoje ir atsiranda netikslumų.

Išties būtų puiku, jei orų prognozės mus džiugintų ir džiugintų nesibaigiančiais puikaus ir saulėto oro pažadais. Tokių prognozių pasaulyje tikrai esama, o mes turėtume džiaugtis bent tuo, jog jos tikros ir tikslios. Tiems, kurie jomis domisi, galima palinkėti jose atrasti kas kartą kažką pozityvaus. O tiems, kurie į tokias orų prognozes numoja ranka, – kad oras niekada nepabertų netikėtų ir nelauktų staigmenų. Svarbiausia – gera nuotaika, o orų prognozės tegu būna tai, kas padeda mums tokią nuotaiką išsaugoti.

Jums patinka šis? Spauskite patinka.

Parašykite komentarą