Japoniškų automobilių klubas - Acura, Daihatsu, Honda, Infiniti, Isuzu, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, ToyotaGestais valdomo automobilio eskizas

JAV Patentų biuro nuotr.  / Gestais valdomo automobilio eskizas

Naujos technologijos kelią skinasi įvairiose pramonės šakose. Štai, pavyzdžiui, lietimui jautrūs ekranai. Jie dabar populiarūs ne tik telefonuose ar kompiuteriuose, bet ir automobiliuose. Tačiau „Google“ prašneko apie dar vieną inovaciją – gestais valdomų automobilių technologiją.


Ši pramonės gigantė įžymi ne tik kompiuterių pasaulyje – būtent jie surinko pirmąjį autonominiu būdu valdomą automobilį, dešimtmečio pabaigoje ketina sistemą diegti ir serijinėse mašinose.

Grįžtant prie naujausių „Google“ užmojų, Silicio Slėnyje, Kalifornijoje dirbantys mokslininkai sumanė automobiliuose sumontuoti specialias kameras bei daviklius, kurie fiksuotų vairuotojo rankų judesius. Idėja paprasta – sakykime, vienu rankos mostu priešais priekinį langą vairuotojas galėtų įjungti valytuvus, o gestikuliuodamas priešais pramoginę sistemą valdytų garso aparatūrą.

Taigi, vairuotojas, norintis priartinti vaizdą navigacinėje sistemoje neturėtų tiksliai nusitaikyti ir pirštu baksnoti į ekraną, tam galbūt užtektų paprastos judesių kombinacijos, kuri ne taip stipriai išblaškytų jo dėmesį.

Kai kurie kritikai tiki, kad gestais valdomi automobiliai būtų pernelyg sudėtingi, tačiau gabūs „Google“ kompanijos specialistai technologiją ištobulinti gali iki labai aukšto lygio.

Kad ir kaip būtų, tokio tipo technologija mašinose gali būti taikoma jau šio dešimtmečio pabaigoje – „Google“ JAV patentų biure jau užregistravo šią inovaciją.

Kokia jūsų nuomonė apie gestais valdomus automobilius? Kokią funkciją norėtumėte valdyti rankų mostais?


Šaltinis: Gazas.lt

Jums patinka šis? Spauskite patinka.

Parašykite komentarą